Kdo jsme
Projekt České galerie je vyvrcholením dlouholeté angažovanosti Všeobecné obchodní společnosti v oblasti výtvarného umění.

Kdo jsmeStránky na kterých se nyní nacházíte jsou logickým vyústěním mnohaleté spolupráce České galerie a Všeobecné obchodní společnosti s. r. o.

Tyto dva subjekty spojil v roce 2002 společný zájem více prolnout běžný život a nádherná kvalitní umělecká díla současných malířů a výtvarníků z české republiky.

Je to spojení České galerie, která vznikla v roce 1993 a má mnoho zkušeností z praxe s organizací a výstavní činností a přehled o současných špičkách výtvarného umění a Všeobecná obchodní společnosti s. r. o., ve které vznikl nápad pokud možno co nejvíce propojit běžný život nejen občanů, ale i firem s uměním, uměleckými díly a umělci.

Během několika let, které uplynuly od první společné vernisáže z cyklu Pocta umělci, se uskutečnilo několik desítek vernisáží předních českých tvůrců, z nichž mnohé zaštítily také významné společnosti z různých oborů podnikatelské činnosti od světových farmaceutických firem (např. Roche, Pfizer), přes realitní společnost (Real spektrum), až po například soukromého zemědělce (pan Bernard Lainka) a bylo realizováno mnoho uměleckých děl.

Kalendář výstav >